UČENICI OŠ ONH DIJELE TREĆE MJESTO NA EKIPNOM ŠAHOVSKOM PRVENSTVU OSNOVNIH ŠKOLA

Šahovski savez Kantona Sarajevo, pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja, nauke i sporta je realizirao i drugi dio projekta ''Pojedinačno i ekipno prvenstvo učenika osnovnih i srednjih škola KS'' Za tehničkun organizaciju zaslužni suu ŠK ''Alpong'' Sarajevo i OŠK ''Junior''.
Na ekipnom natjecanju koje se odvilo u subotu 6.11.2021. u Richmond Park College učestvovalo je šesnaest ekipa osnovnih i 14 srednjih škola. Našu školu su predstavljale dvije ekipe i to: Ekipa 1 – Dino Đogić i Nadira Durić te Ekipa 2 – Durić Bakir i Mandić Slaven te Durić Nidžara kao rezerva.
Učenici naše škole su pokazali iznimnu požrtvovanost i borbenost kao i umijeće znanja i vještina u ovoj igri. Čestitamo našim učenicimma na ovom odličnom rezultatu!