SARADNJA PORODICE I ŠKOLE

U četvrtak, 16.03.2017.godine, odjeljenje I-1 je ugostilo našeg roditelja gospodina Golubović Dragana. Učenici su imali priliku razgovarati o bibliotekama, naučili su kada i gdje je izgrađena prva biblioteka, kako su se knjige pisale prije nekoliko stotina godina. Saznali su i da je naš najznačajniji dokument Povelja Kulina bana smješten u Dubrovniku, te da je prvi papir napravljen u Kini i još mnogo toga. Imali su mnogo pitanja za našeg gosta, a što je najvažnije i na ovaj način shvatili važnost čitanja. I na kraju smo se svi zabavili i pomogli sačuvati stare novine - digitalizirali smo ih i pohranili na CD disk i tako ih spasili od vatre i vode. Učenici su dobili i vrijedne poklone, naslovnice na kojima su ispisani bitni događaji i rođenja značajnih osoba koja su se dogodila na datum njihovog rođenja.

Zahvaljujemo se dragom roditelju.