O nama

Ovdje možete saznati osnovne informacije o našoj školi, njenom historijatu i sl. Škola se nalazi u naselju Dobrinja. Obuhvata MZ Dobrinja „B“ i Dobrinja „C“.

HISTORIJAT ŠKOLE

Naša škola otvorena je 1985/86. školske godine odlukom Skupštine Ilidža i Novi Grad i obuhvatala je područja navedenih mjesnih zajednica i MZ Kotorac, Opcina Ilidža. Dobila je ime Osnovna škola „Dušan Pajić Dašić“ na osnovu ugašene osnovne škole u Kotorcu.
Škola se nalazi u naselju Dobrinja. Obuhvata MZ Dobrinja „B“ i Dobrinja „C“. Otvorena je 1985/86. školske godine odlukom Skupštine Ilidža i Novi Grad i obuhvatala je područja navedenih mjesnih zajednica i MZ Kotorac, Opcina Ilidža. Dobila je ime Osnovna škola „Dušan Pajić Dašić“ na osnovu ugašene osnovne škole u Kotorcu.
Od 01.1.1994. odlukom IO Općine Novi Grad škola je dobila novo ime: Osnovna škola „Osman Nuri Hadžić“. Školska zgrada se nalazila na liniji odbrane Dobrinje tako da je bila devastirana u potpunosti.

ŠKOLA U PRIRODI

„Škola u prirodi „ za učenike nižih razreda se svake godine realizuje na Bjelašnici- Šabići.