25. GODIŠNJICA FORMIRANJA DRUGE VITEŠKE MOTORIZOVANE BRIGADE

Polaganjem cvijeća na spomen-obilježje šehidima i poginulim borcima ispred zgrade Općine Novi Grad, 2.10.2017.godine je obilježena 25. godišnjica formiranja Druge viteške motorizovane brigade i deveta godišnjica od osnivanja Udruženja Druga viteška Novi Grad-Sarajevo.

Ovim povodom, u multimedijalnoj sali Općine, upriličena je i svečana akademija na kojoj je prisustvovao veliki broj zvaničnika sa federalnog, kantonalnog i općinskog nivoa, te pripadnici Druge viteške brigade, preživjeli borci novogradskih brigada, članovi porodica šehida i poginulih boraca, ratni vojni invalidi, građani, i učenici osnovnih škola ove općine.

Tu smo naravno bili i mi, članovi Historijske sekcije naše škole. To je bila prilika da se upoznamo sa ratnim putem ove brigade, herojstvom, hrabrošću, odlučnošću i požrtvovanošću njenih boraca čime su i zaslužili naziv „Viteška“.