Učenici produženog boravka su obilježili Dan državnosti BiH

Učenici produženog boravka su sa svojim učiteljicama na prigodan način, pravljenjem zidnog panoa i pisanjem teksta "Zašto volim svoju domovinu?", obilježili 25. novembar, Dan državnosti Bosne i Hercegovine.
Svi imaju svoje razloge zbog čega vole svoju domovinu, bilo da je to zbog lijepog cvijeća, raznih životinja, dobrih ljudi ili prelijepih građevina. Bitno je da učenici vole svoju domovinu, da znaju svoje porijeklo i svoju historiju, jer će onda poštovati i cijeniti različite kulture i učiti se toleranciji.
Pitaju me: “Bosna, šta je?“ Pitaju me: “Bosna, gdje je?“ Pitaju me: “Da li cvjeta i kakav to miris pruža?“ Nema Bosne i Hercegovine širom svijeta. Ne postoji takva ruža.

Ljubav prema domovini jedna je od najvećih vrijednosti ljudskog života, jedan od najdubljih čovjekovih osjećaja. Domovino, sretan ti rođendan!