Nagrađeni učenici, autori najboljih literarnih i likovnih radova posvećenih rođendanu domovine

U okviru obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti BiH, Služba za obrazovanje, kuluru i sport Općine Novi Grad Sarajevo realizirala je nagradni konkurs za literarno i likovno stvaralaštvo učenika novogradskih osnovnih škola o temi “Dan državnosti”.

Na konkursu su učestvovali učenici IX razreda sa ukupno 37 literarnih i 42 likovna rada iz 14 novogradskih škola.

Tim povodom, u petak 24. novembra, u Centru za kulturu na Dobrinji upriličena je svečanost povodom proglašenja najboljih radova, čijim autorima su uručene diplome i novčane nagrade. Nagrade je uručio pomoćnik općinskog načelnika za obrazovanje, kulturu i sport Hamdija Dizdar.

Naš učenik Fark Softić je osvojio drugo mjesto u kategoriji literarnin radova. Čestitamo Faruku I želimo mnogo uspjeha .

Na manifestaciji kojoj su prisustvovali učenici, učesnici konkursa, njihovi nastavnici i direktori škola, uz prigodan program, prisutni su imali priliku čuti pobjedničke literarne radove učenika, kojima je dat značaj obilježavanju jednog od najznačajnijih datuma u historiji BiH.

Ovim povodom u Centru za kulturu na Dobrinji otvorena je i izložba učeničkih likovnih radova.