OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE ODRŽANO U NAŠOJ ŠKOLI OD NAŠIH PREDSTAVNIKA NAJUSPJEŠNIJA LAJLA IMAMOVIĆ

OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE ODRŽANO U NAŠOJ ŠKOLI
OD NAŠIH PREDSTAVNIKA NAJUSPJEŠNIJA LAJLA IMAMOVIĆ

U našoj školi je održano općinsko takmičenje iz matematike u petak 9.marta 2018.godine na kojem su učestvovali učenici sedmog, osmog i devetog razreda osnovnih škola s područja općine Novi Grad.
Učenicima je dobrodošlicu poželio direktor škole Ševal Dudević, sa željom za mnogo uspjeha i dobrih rezultata u budućem radu.
“Drago nam je da smo domaćini takmičenja iz matematike. Ovo je prilika za sticanje novih znanja, razmjenu iskustava i međusobnog druženja, kako djece, tako i nastavnika”, rekao je Dudević.
Općinsko takmičenje realizira se u skladu sa programom Prosvjetno - pedagoškog zavoda Kantona Sarajevo. Općina Novi Grad Sarajevo obezbijedila je diplome i novčane nagrade za pobjednike takmičenja, koje će im biti uručene nakon što se završe sva općinska takmičenja.
Našu školu su predstavljali sljedeći učenici:
VII- razred
1. Lajla Imamović – drugo mjesto
2. Ali Okanović- četvrto mjesto
3. Faruk Hasanović- deseto mjesto
Učenici sedmog razreda ekipno zauzeli treće mjesto.
VIII-razred
1. Imran Sijerčić- peto mjesto
2. Dženana Cviko- deseto mjesto
3. Hamza Hodžić- petnaesto mjesto
Učenici osmog razreda ekipno zauzeli peto mjesto.
IX-razred
1. Ivona Mirić- jedanaesto mjesto
2. Faruk Softić- trinaesto mjesto
3. Tarik Bijelić- šesnaesto mjesto
Učenici devetog razreda ekipno zauzeli deveto mjesto.
U ukupnom plasmanu naša škola je na 5.mjestu.
Učenike su pripremali nastavnici Mirsad Kazazović i Munira Mešić.
Svima čestitamo na ostvarenim rezultatima, a posebno našoj Lajli Imamović koja će predstavljati školu na kantonalnom takmičenju. Želimo joj mnogo uspjeha.