DRUŽENJA KOJA SE PAMTE OBILJEŽILI SMO 15. APRIL - DAN ARMIJE BOSNE I HERCEGOVINE

Jedan od najznačajnijih datuma u novijoj bosanskohercegovačkoj historiji je 15. april. Tog dana formirana je Armija BiH koja je uprkos svim teškoćama uspjela da odbrani integritet i suverenitet naše zemlje.
Njen 26. rođendan odlučili smo svečano obilježiti u našoj školi, tako što smo pozvali u goste one koji su je stvarali. Ugostili smo generala Jovana Divjaka i nosioca Zlatnog ljiljana, našeg Dobrinjca, Ibru Dedovića Cara. U razgovoru koji je trajao skoro 2 sata, učenici su imali priliku da pitaju sve što su htjeli znati o nastanku, prvim danima, kao i velikim bitkama naše slavne Armije, te o ličnim osjećanjima i motivima naših gostiju. Učenici su bili jako motivirani i zainteresovani, a naši gosti spremni da odgovore na sve što ih interesuje. Ostalo je još mnogo toga što smo htjeli pitati naše goste,što će nam biti motiv i povod da ih ponovo pozovemo.
Na kraju druženja upućena je čestitka svim bivšim i sadašnjim vojnicima Armije BiH, uz želju da živimo u miru kojeg će oni čuvati.