PLANINARSKA DRUŽINA „OSMAN NURI HADŽIĆ“ DRUŽENJE, UPOZNAVANJE I DOBRA ATSMOSFERA ZAČINE SVAKI IZLET

U organizaciji planinarskog društva „Zlatni ljiljan“ 14.04. 2018. , organizovan je prvi planinarski pohod u ovoj godini na Barice i Crepoljsko. U pohodu je učestvovalo oko 300 planinara iz škola Općine Novi Grad, a oko 30 mladih planinara iz naše škole.
Dan je bio ispunjen raznim aktivnostima, edukacijom o planinarskim temama i ugodnim druženjem sa veselom planinarskom ekipom. Posebno treba pohvaliti sve mlade planinare jer su bili izuzetno disciplinovani, hrabri, motivirani i zainteresovani, sve ih je interesiralo i postavljali su brojna pitanja, pomagali su jedni drugima i pozdravljali planinare u šumi. Naučili su mnogo o planinama, prirodi, kretanju u šumi, opasnostima, planinarskoj etici i još puno toga. Nadamo se da će prvi izlet svima ostati u lijepom sjećanju i da će druženje nastaviti na budućim pohodima.