IZVJEŠTAJ SA ŠKOLSKE EKSKURZIJE

SEPTEMBAR 2018.
Školska ekskurzija je oblik vanastavne aktivnosti, koji obuhvata višednevno putovanje radi posjete prirodnim, kulturnim, historijskim, sportskim središtima, koje organizuje škola u svrhu ispunjavanja određenih odgojno-obrazovnih ciljeva i zadataka.
Rukovodeći se tim ciljevima i naša škola je organizovala školsku ekskurziju za učenike devetih razreda od 16.-19. 09. a krajnje odredište bio je grad Neum.
Pedeset sedam (57.) učenika i tri (3) nastavnika družili su se četiri (4) noći ,odnosno pet (5) dana, na obostrano zadovoljstvo.Pored kupanja u Neumu i uživanja u morskim čarima, posjetili smo i Dubrovnik, Hutovo blato i Počitelj.Na svakoj od ovih destinacija, učenici su naučili nešto novo , ili proširili postojeće znanje.
Bilo je puno zabave, smijeha, novih ljubavi a i starih nestašluka.
U realizaciji ekskurzije veliku pomoć pružilo nam je Vijeće roditelja i agencija „Ventura“ iz Travnika, pa im se ovom prilikom zahvaljujemo.