UČENICI V-2 POSJETILI UMJETNIČKU GALERIJU BOSNE I HERCEGOVINE I POGLEDALI IZLOŽBU “PLAVI ARTIZAM”

U okviru realizacije prvog muzejskog outreach programa za djecu školskog uzrasta iz autističnog spektra u Bosni i Hercegovini u Umjetničkoj galeriji Bosne i Hercegovine u petak 22.3. 2019. je otvorena izložba likovnih radova pod nazivom "Plavi artizam".
Postavka sadrži 28 likovnih radova na papiru i platnima, devet skulptura, tri intalacije i tri figurine, čiji su autori učenici Adi Čivgin, Amar Džafić, Faris Turanović, Benjamin Karabegović, Ivan Nuić i Velid Kadribegović .
Jedan od autora pomenute izložbe je i naš učenik V-2 razreda Adi Čivgin. Učenici ovog odjeljenja su u pratnji razrednice Mersije Čelik u srijedu 27.3.2019. posjetili Umjetničku galeriju Bosne i Hercegovine, pogledali izložene radove i sami učestovali u radionici koju je za njih pripremila i osmislila Aida Šarac, idejni tvorac ove izložbe. Učenici su na kraju ove posjete, puni utisaka i emocija rekli:
- Veoma smo ponosni na našeg Adija i već se radujemo njegovoj sljedećoj izložbi. Bravo, Adi !!!