POSJETA HISTORIJSKOM MUZEJU

UMJETNOST U NAŠIM ŽIVOTIMA

Grupa učenika sedmog razreda i nastavnik Smail Ćar su u srijedu 11.12.2019. uživali u umjetničkim djelima akademskog slikara i grafičara Safeta Zeca, Irfana Hoze, djelima talijanske moderne umjetnosti kao i djelima bosanskohercegovačkih slikara. Posjetili su Historijski muzej i
pogledali izložbu akademskog slikara i grafičara Safeta Zeca iz opusa „Zagrljaji“. Slike ovog opusa su inspirisane i posvećene Admiri Ismić i Bošku Brkiću, njihovoj ljubavi i stradanju devedesetih godina 20. vijeka.
Učenici su pogledali i ostale postavke u ovom muzeju, a zatim su otišli do Umjetničke galerije BiH gdje su uživali u izložbi autora Irfana Hoze “Portreti grada”. Zanimljivo je bilo pogledati i stalne postavke slika u ovoj galeriji.
Za učenike je ovo poseban doživljaj i dan koji će dugo pamtiti.