OBILJEŽAVANJE 21. FEBRUARA - MEĐUNARODNOG DANA MATERNJEG JEZIKA

Međunarodni dan maternjeg jezika u našoj je školi obilježen na različite načine. Učenici su se potrudili da ukrase hol mnogobrojnim crtežima, stihovima i porukama; recitovali su stihove o jeziku i iskazivali svoje mišljenje o važnosti i čuvanju maternjeg jezika.
Tom danu je posvećen i ogledni čas iz bosanskog jezika i književnosti, hrvatskog jezika i književnosti, srpskog jezika i književnosti na temu Osman Nuri Hadžić. Učenici su predstavili lik i djelo književnika Osmana Nurija Hadžića, odigrali dramu "Bez nade" i izveli sevdalinku. Razgovarali su i o arhaizmima kao i o važnosti čuvanja maternjeg jezika. Čas je pripremila nastavnica bosanskog jezika i književnosti, hrvatskog jezika i književnosti, srpskog jezika i književnosti Zehra Mujkić.