ONLINE TRIBINA POVODOM DANA ARMIJE BIH

ONLINE TRIBINA POVODOM DANA ARMIJE
Povodom Dana Armije, historijska sekcija i nastavnica historije Smilja Mrđa, upriličili su online tribinu za članove sekcije i učenike 9-tih razreda, kao i za nastavnike i uposlenike škole. Tim povodom u goste smo pozvali predsjednika Udruženja veterana policije za specijalne namjene „LASTA“,Salka Škoru. Učenici su imali priliku pitati gosp. Škoru o toj ratnoj jedinici, njenom djelovanju ali i pitanja vezana za njegov lični angažman.
Gospodin Škoro je objasnio da je ta jedinica bila mobilna i operativna na cijolom području BIH, da je izgubila 56. svojih pripadnika i da je bila multietnička i izuzetno složna. Složni i jedinstveni su i danas a posebno kada jeu pitanju pomoć za svoje ratne drugove i njihove porodice, jer država kako on kaže, ne mari puno za njih.
Svim pripadnicima ove jedinice i pripadnicima Armije BIH, čestitamo današnji praznik, Dan Armije.
Smilja Mrđa