Održana 19. smotra tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad-Sarajevo 2018.

Smotra tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad je održana 24.4.2018. godine u prostorijama OŠ“Osman Nakaš“ . Učestvovalo je 14 škola. Obavezni dio smotre su testovi znanja za učenike od 5. do 9.razreda. Našu školu su predstavljali učenici : Esma Omeragić - V razred, Adna Pašović – VI razred, Ali Okanović – VII razred, Cviko Dženana- VIII razred i Nedim Dugalić- IX razred. Učenike su pripremali nastavnici Semir Tabak i Amina Helić. Ekipno su osvojili 4.mjesto i plasirali se na Kantonalnu smotru, a i pojedinačno su ostvarili odlične rezultate. Adna Pašović je osvojila 2.mjesto, dok su Ali Okanović i Dženana Cviko 3.mjesto.
Čestitamo našim učenicima i nastavnicima i želimo im mnogo sreće i uspjeha u nastavku takmičenja.